Když ne do divadla, tak třeba na koncert, besedu nebo výstavu.

koncert: Bratři

12. října 2022 od 21.00 hodin
Veřejný sál Hraničář
vstupenky v prodeji

Bratři jsou na české elektronické scéně od roku 2016. Dvojčata Jiří a Ondřej vytvořili hudební projekt, který se žánrově pohybuje mezi kombinací chytlavé taneční elektroniky a techna. Hlavním hnacím motorem jsou Jiřím živě hrané bicí, melodické motivy a sekvence pak vytváří Ondřej na analogové a modulární syntezátory. Dva podmanivé proudy se na pódiu spojují v jeden nekompromisní tok elektrizující energie.

V roce 2017 vydali Bratři EP Monster a následující rok singl Manual. Od vzniku v roce 2016
odehráli velké množství koncertů a festivalů, jako je např. Beseda u Bigbítu, Povaleč, Colours of Ostrava nebo Chateau Perché (F), kde jejich vystoupení sklidilo velký úspěch. V dubnu 2019 vydali singl a videoklip Monarch a zúčastnili se showcase festivalu Tallinn Music Week, kde bylo jejich vystoupení vybráno mezi deset nejlepších live acts celého festivalu. Na podzim 2019 a začátkem roku 2020 se zúčastnili showcasů jako je Nouvelle Prague, budapešťský BUSH, MENT a prestižní showcase Eurosonic Noorderslag. Po něm byli vybráni mezi 16 umělců z celé Evropy na prestižní Music Moves Europe Talent Awards 2021. V únoru 2020 Bratři začali spolupracovat s uznávaným producentem elektronické hudby Hannesem Biegerem, se kterým pracovali na debutové desce Two minds, která vyšla v září 2021.

foto Michal Augustin

live show a dj set: Johny Tussin + zacoteplatim

14. října 2022 od 21.00 hodin
Veřejný sál Hraničář
  • zdarma
  • 14. 10. | 21.00

V červnu vydal Tussin svoji druhou desku Sféry. Album, které zní i vypadá jinak, než původně mělo — život se ale mění rychle a s ním taky příchuť, kterou zrovna má. Tussin vystoupí v zádech s producentem a sound inženýrem Zacoteplatim. S ním během nahrávání Sfér strávil ve studiu většinu času. Sladky rusky gadzo se navíc postaral o většinu produkce na albu, Sféry míchal i masteroval. Vemte si svůj oblíbený butamirát a doražte.

25 k(roků) festivalu KULT

15. října 2022 od 16.00 hodin
Veřejný sál Hraničář

Velká dramata malého festivalu v jeho snaze přežít. Procházka vybranými místy, kde se TO stalo s nikdy nepublikovanými příhodami ze zákulisí festivalu. Zakladatel festivalu Honza Kvasnička si zkusí vzpomenout, jak to všechno začalo, jak se to vyvíjelo, jak to několikrát vstalo z mrtvých a jaké náhody a štěstí přispěly, že se festival dožil čtvrt století.

koncert: Lenka Dusilová BAND

17. října 2022 od 21.00 hodin
Veřejný sál Hraničář
vstupenky v prodeji

Lenka Dusilová, devítinásobná držitelka výročních hudebních cen Anděl, není zvyklá stagnovat a opakovat se. Stal se z ní mimořádný úkaz české hudební scény, z pozice rockové a popové hvězdy putuje k osobnímu vyjádření, jež svobodně přijímá impulzy z nejrůznějších stylů a mimohudebních zážitků.

foto Jiří Princ

A000TD: módní přehlídka Ateliéru oděvního a textilního designu UJEP

19. října 2022 od 20.00 hodin
Veřejný sál Hraničář
vstupenky v prodeji

Ateliér pod vedením MgA. Jana C. Löbla se definuje jako moderní prostor, který reflektuje současnou fashion designovou linii jak v českém, tak i ve světovém kontextu. Jeho studenti a absolventi neustále tvoří nové a nové a doufají, že budou mít celý život lidem co sdělit. Móda je jejich způsob komunikace, jejich vizuální jazyk. V prostorách Veřejného sálu Hraničář budeme mít možnost se na vlastní oči přesvědčit, jak se jim daří artikulovat svá sdělení k aktuálnímu — značně proměnlivému — společenskému dění.

Foto Jiří Dvořák

mʊdʌki vinyl dj set

19. října 2022 od 21.00 hodin
Veřejný sál Hraničář
  • zdarma
  • 19. 10. | 21.00

mʊdʌki je experimentální hudebnice, která představí svůj vinyl dj set v duchu tzv. berlínského techna, rozkročený mezi minimal, acid a hard technem, se špetkou breakbeatu a hypnotických synťákových ploch. Pod pseudonymem se zároveň také skrývá audiovizuální umělkyně Polina Khatsenka, studentka ateliéru time‑based média na Fakultě umění a designu UJEP, původem z běloruského Minsku. Její zvukové výstupy se vyznačují citlivým přístupem k místu a publiku, které spolu událost dotvářejí.

vinyl dj set by er Adamson

21. října 2022 od 21.00 hodin
Veřejný sál Hraničář
  • zdarma
  • 21. 10. | 21.00

Proslulý svým koncepčním přístupem k vlastním setům, ani tentokrát to nebude s Adamsonem jen tak. Ne že bychom snad věděli, co si nachystá právě na tenhle páteční večírek, ale jisté je, že ve svojí vinylové sbírce má z čeho vybírat. Vyškrtněte z pojmu guilty pleasure to provinilé první slovo a nechte Adamsona kouzlit s jeho arzenálem (nejen) 12palcových (jak se říká) asfaltových kotoučů. Střílet se bude i do vzduchu, ale minimálně jeden zásah na komoru je garantován.

KULT25 Closing Party (by sergei macaroff)

22. října 2022 od 22.00 hodin
Veřejný sál Hraničář
  • zdarma
  • 22. 10. | 22.00

Nejlepší hudba na světě jsou New Order. Ale mohli by to klidně být Pet Shop Boys, Talking Heads nebo LCD Soundsystem. Možná Nation of Language, Orchestral Manoeuvres in the Dark… Nebo to není kapela? Robyn, Self Esteem, Jessie Ware, Taylor Swift, Beyoncé. ye. Možná Fred again.. Nejlepší hudba na světě jsou New Order a od toho se to tak nějak bude odvíjet. Vydržte až do konce — naposled to zavírala Whitney Houston.

Partneři