FESTIVAL KULT     -     18. ROČNÍK     -     7.10.-17.11.2015     -     ÚSTÍ NAD LABEM

Program

7.10.2015
Činoherní studio
19h
140Kč
Divadlo Demago - Pytlákovi do oka
Divadlo Demago uvádí improvizovanou performanci ze života plného štvanic a honiteb. Na vzdálené samotě, vyzdobené zhasnutými světly a okoralým parožím, chybí už jen poslední trofej; ženská ruka. Stárnoucí pytlák napíná oko mezi mladé kmínky. Poslední lok kmínky a chřípí dokořán. Dnes tudy půjdou dívky na maliny a jedna mu snad konečně padne do oka.Divadelní představení
Rezervovat Více ...
8.10.2015
Café MAX
20h
150Kč
Iván Gutiérrez & Madera - Latin / jazz / folk (live)
Přestože jsou kořeny Ivána Gutiérreze v New Yorku a Bogotě, usadil se před mnoha lety v Praze. V roce 1993 začal spolupracovat se Zuzanou Navarovou. Z tohoto velice plodného období vzešlo několik nahrávek - Tres (1995), Skleněná vrba (1999) a Zelené album (2000). Na krátký čas odešel do Madridu, ale v roce 2003 se vrací zpátky do Prahy, kde se věnuje hudbě, překladatelství, výuce a filozofii. Madera hraje latin folk okořeněný jazzem, který si v ničem nezadá se současnou americkou tvorbou v tomto žánru.

Divadelní představení
Rezervovat Více ...
9.10.2015
Činoherní studio
19h
390Kč
Divadlo Na zábradlí - Velvet Havel
Miloš Orson Štědroň vytvořil další z řady portrétů významných českých osobností, kterým se v posledních letech věnuje osobitou formou kabaretu. Tentokrát si vybral jako téma život a osobnost Václava Havla. S humorem a sobě vlastní zkratkou pojednává hra o něm, jeho okolí i o nás samotných, přičemž se brání tomu být oslavná nebo pietní. Nesnaží se být ani historicky přesná. Velvet Havel vlastně více než o Václavu Havlovi vypovídá o jeho dějinném a mediálním obrazu, o záplavě klišé, pod kterými skutečnou osobu z masa a kostí není možné nalézt.

Divadelní představení
Rezervovat Více ...
10.10.2015
Hraničář
19h
190Kč
Milan Tomášik - Hunting Season
Každá lovecká akce vyžaduje koncentraci, pozornost, sebezapření, splynutí s okolním prostředím, naslouchání vnitřním i vnějším impulsům. Vše, co je potřeba pro náhlé uvolnění napětí směřující k bleskovému momentu lovu. Nádech - výdech - znehybnění - akce - reakce jsou sdružujícím tkanivem tanečního představení Lovecká sezóna renomovaného slovenského choreografa a špičkových slovinských tanečníků. Příběhy, které se mezi tanečníky vytvářejí, přesahují psychologii jednotlivce, lovce a skupiny. Odhalují záblesky šílenství, egoismu, zranitelnosti a momentů krásy v nás, v lidstvu.
Divadelní představení
Rezervovat Více ...
12.10.2015
Činoherní studio
19h
490Kč
Dejvické divadlo - Kakadu
Wendy není stejná jako její vrstevnice. V něčem je naprosto jiná, výjimečná. Těžko navazuje kontakt s ostatními lidmi, těžko zvládá běžné každodenní situace, některé její reakce jsou naprosto šokující. Wendy má problém se svým okolím. To ale neznamená, že by o kontakt s druhými lidmi nestála. Jen je to pro ni mnohem obtížnější. Jiří Havelka připravil spolu s dramaturgem Karlem Františkem Tománkem hru nejen na motivy knihy Donny Williamsové, ale i dalších autorů postižených autismem, ve které kombinuje cynický vtip s jinak vážným děním.

Divadelní představení
Rezervovat Více ...
14.10.2015
Café MAX
20h
Dobrovolné na místě
Lovu zdar! - projekce filmu a diskuze s režisérem Jaroslavem Kratochvílem
Dokumentární esej Jaroslava Kratochvíla představuje svéráznou trojici mužů, kterou spojuje vášeň pro lov. Myslivost pojímá každý z nich po svém a diváka vábí na exotickou safari, na parohatou sbírku trofejí či na posed v lese. Přehlídka všeho, co k myslivosti patří, začíná na dechovkovém bále, pokračuje v kuchyni, kde se vaří zvěřina, a končí na soutěžním klání v imitaci jelenů. V obecnosti je však film hlubším zamyšlením nad motivy člověka – lovce, který bohorovně rozhoduje o životě a smrti. S vtipným nadhledem se mu současně daří stopovat tenoučkou hranici mezi vznešenou vášní pro sběr trofejí a obyčejným fetišismem.
Divadelní představení
Více ...
16.10.2015
Café MAX
22h
Dobrovolné na místě
Hi5Live - Nu-jazz / nu-funk / nu-latin (live)
Tříčlenná kapela z Prahy, která kombinuje dýdžejing a hraní na živé nástroje. HI5Live jsou: DJ Sunpaja (gramfony, sampling), DJ Loopin (gramofony, kytara, klávesy sampling) a Rich.FD (saxofon, melodika, flétna a klávesy). Všichni přitom čerpají ze zkušeností, které získali při sólovém i skupinovém hraní v různých kapelách (United Heads, Skyline a další). HI5Live hrají nu-jazz, nu-funk a nu-latin. Každé jejich vystoupení je jiné: někdy poslechové, jindy taneční. Vždy záleží na momentální náladě muzikantů i jejich diváků.

Divadelní představení
Více ...
18.10.2015
Činoherní studio
17h
120Kč
Športniki - Gagarin!
Inscenací nazvanou Gagarin! navazuje loutkové divadlo Športniki na úspěch svých Dětí z Bullerbynu. Vyprávění o tom, jak se z venkovana stane kosmonaut, kombinuje loutky, hudbu a divadlo pohybové i improvizační. Inscenace pojednává o životě a díle Jurije Alexejeviče Gagarina, prvního člověka ve vesmíru. Přitom nadsázka, s níž o něm vypráví, není ani trochu zatěžkána hořkými vzpomínkami. Inscenace působí jako nezávazná hříčka, která s pobaveným úsměvem ilustruje pro dnešního vnímatele už značně bizarní pasáže schematické knížky Jurije Nagibina Úsměv a hvězdy.

Divadelní představení
Rezervovat Více ...
19.10.2015
Hraničář
19h
120Kč
Divadlo Drak - Poslední trik Georgese Mélièse
Nová inscenace Divadla Drak je inspirována pozoruhodným životním příběhem a dílem průkopníka kinematografie Georgese Mélièse. Zavede diváky do lákavého prostředí kouzelníků, triků a magie. Kouzelnické triky, které Méliès dokázal jako první neuvěřitelně nápaditým způsobem využít ve filmovém médiu, si dodnes zachovávají svou výtvarnou poezii. Na Mélièsův svět plný bezbřehé imaginace je dokonce i smrt krátká, neboť celuloid, iluze a fantazie jsou zbraně, které snad mohou i zubatou porazit… Havelka využívá primárně principů němé grotesky doplněné výbornou scénickou hudbou skupiny DVA.
Divadelní představení
Rezervovat Více ...
23.10.2015
Činoherní studio
19h
250Kč
Činoherní studio - Hrůza v Brně
Dva policajti, Jaryn a Ruda, putují z Brna do Ameriky a ještě dál. Vítejte ve světě, kde brněnská policie odhalí jako pachatele vraždy pravěkou příšeru. Ve světě, kde politická korektnost je neznámý pojem a inteligent nejhorší nadávka. Ve světě, který má být zničen, aby se mohla zrodit nová nadřazená rasa, a Jaryn s Rudou „to musijó nejak zmáknót, kurňa.“ Světová premiéra. Arnošt Goldflam, dramatik, režisér, herec, pedagog a spisovatel (Magnesia Litera 2005 za knihu pro děti), vytvořil velmi přímočarou komedii s mysteriózními prvky, ve které rezonuje jadrný brněnský hantec (diváci dostanou před představením slovníček).
Divadelní představení
Rezervovat Více ...
17.11.2015
Severočeské divadlo opery a baletu
19h
390-600Kč
La Putyka - Dolls
Panenka jako cesta k rituálu, k přírodě? Panenka jako cesta do fantazie, náhražka reality. Panenka jako iluze. Projekt navazuje na tradici loutkářského rodu Matěje Kopeckého (velkolepě pojatá scéna z dílny Jakuba Kopeckého nebo choreografie, které se ujaly evropské špičky Josef Fruček a Linda Kapetanea) a hledá nové cesty manipulace s předmětem, vztah nového cirkusu a loutky, svobody a omezení, reality a iluze. Vznikal v rámci několika laboratoří, z nichž čerpal témata vztahů a hravosti. Herci se inspirovali lidmi, kteří se věnují rituálům, pracují se zvířaty, hrají loutkové divadlo, na řadu ale přišly také moderní technologie a film.
Divadelní představení
Rezervovat zde Více ...